istos kitapları, politika, historika, benlisoy, thomas korovinis, çileci, papa eftim, istos kitap, yunanca, ayvalık
Anlatılan Şehrin Hikâyesidir!
 
 
 
 

İstanbulum Tadım-Tuzum BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ

İstanbulum Tadım-Tuzum BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ, Meri Çevik Simyonidis

Meri Çevik Simyonidis

* Tavernalar, Lokantalar, Pastaneler * Yemek Tatlı ve Eğlence Dünyası * Sohbetler, Anılar, Fotoğraflar, Yaşamöyküleri * Çok özel Yemek, Tatlı ve Likör Tarifleri * Mutfağa ve Hayata Dair Püf Noktaları!

İlk kitabı İstanbulum Tadım-Tuzum, Hayatım’la, İstanbul Mutfağının damaklardan ve akıllardan çıkmayan lezzetleri ve bu lezzetlerin ustalarıyla okuyucuyu buluşturan Meri Çevik Simyonidis şimdi de Bir Varmış Bir Yokmuş diyor ve bizi İstanbul’da başka sofralara, unutulmayan, isimleri birer markaya dönüşmüş Tavernalarda, Lokantalarda, Pastanelerde ve Şarküterilerde bir sohbete davet ediyor.

Gerek kendi lezzet durağı Mezedaki’de gerekse de pek çok özel enstitü ve atölyede İstanbul Rum Mutfağını bugünle buluşturan, dersler ve kurslar veren Meri Çevik Simyonidis bu kitapta da o çok özel tarifini sizlere sunuyor: Yemek, Tatlı ve Eğlence dünyasının efsane Rum ustaları, onların hoş sohbetleri, kültür, Şehir, anılar, keyifli aile masaları, güzide malzemeler, nostalji, müzik, bir tutam burukluk, bir parça hüzün, ama ilk lokmayı aldığımızda içimizi ferahlatan, tanıdık, bildik, özlenen o tat!

Gaskonyalı Toma’nın sohbeti ve eğlenceleriyle mi başlasın gece, Filiz Restoran mı, Mimi Rum Tavernası mı, Asır mı, Milto mu, Prinkipo Meyhanesi mi, Façyo Balık Lokantası mı olsun lezzetin ve hatıranın adı? Savoy da mu buluşsak, Şehir Pastanesi’nde mi, Nazar’da mı? Ağzımız da Royal’in mi tadı kalsa Elit’in mi?

Bu kitapta hem yemek, tatlı, reçel, likör tarifleri ve mutfağa dair püf noktalarını hem de tencereden, mutfaktan, evden, bugünden taşan, sokaklara kokusu, zamana damgası sinen hayatı bulacaksınız!

Dizi: Tanıklıklar
Dil: Türkçe
Kasım 2015
288 sayfa, 15×21 cm

© Copyright 2012, istos yayıncılık
istos yayıncılık  Mumhane Cad. No: 39 Aziz Andrea Manastırı Hanı Kat 5 Karaköy/İstanbul
Tel: +90 212 243 41 61 Faks: +90 212 292 79 75 E-posta: info@istospoli.com
yükleniyor