istos kazancakis, istanbul rumları, tanıklıklar, politika historika, fahişe çika, balat, istos satış, istos kitap, yunanca, ayvalık
Anlatılan Şehrin Hikâyesidir!
 
 
 
 

K. P. KAVAFİS BÜTÜN ŞİİRLERİ – Yunanca Orijinalleriyle Birlikte

K. P. KAVAFİS BÜTÜN ŞİİRLERİ – Yunanca Orijinalleriyle Birlikte, K.P. Kavafis

K.P. Kavafis
Çeviren: Ari Çokona

Doğumunun 150. ölümünün 80. yıldönümü vesilesiyle 2013 senesinde, Kavafis’in şiirlerinin üçüncü bir dilin aracılığı olmaksızın, doğrudan Yunanca aslından Türkçeye çevirisini derlediğimiz yayınımız ne mutlu ki takdir gördü. Büyük şairin Türkiyeli okuyucu nezdinde sahip olduğu ilgiye yeni bir veçhe kazandırmayı ve şairle ilk kez tanışacak okurlara da bütünlüklü bir Kavafis resmi sunmayı amaçlayan K.P. Kavafis-Bütün Şiirleri eseri, ayrıca şiirleri Yunanca asıllarıyla birlikte karışlaştırmalı okumaya dair bir ilgiyi de tetikledi. Böylece istos yayın olarak bu külliyatı, çiftdilli yeni bir edisyonla yayımlamaya karar verdik.

Elinizdeki kitapta, Ari Çokona’nın itinalı ve aslına sadık çevirisiyle Kavafis’in, yaşadığı süre zarfında yayımladığı bütün şiirler, özgeçmişinin ve edebi serüveninin detaylı bir sunumu ve şairin tarihi, mitolojik ve edebi referanslarına dair zengin notlar bulacaksınız.

Dizi: Elenika
Dil: Yunanca, Türkçe
Kasım 2017
408 sayfa, 12×19,5 cm

© Copyright 2012, istos yayıncılık
istos yayıncılık  Mumhane Cad. No: 39 Aziz Andrea Manastırı Hanı Kat 5 Karaköy/İstanbul
Tel: +90 212 243 41 61 Faks: +90 212 292 79 75 E-posta: info@istospoli.com
[Ofisimizde kitap satışı yapılmamaktadır; kitap alımlarınız için kitabevimizi ziyaret edebilirsiniz.]
yükleniyor